Acasă Politic Este oficial! Constantin Stelian Emil Moţ – candidatul PSD la Primăria Slatina!

Este oficial! Constantin Stelian Emil Moţ – candidatul PSD la Primăria Slatina!

477
 
Slatina este oraşul în care, la 26 noiembrie 1909, s-a născut dramaturgul şi părintele absurdului, Eugen Ionescu, fapt pentru care, în aceste zile se desfăşoară o serie de activităţi culturale şi nu numai…
 
O astfel de activitate, politică, ce-i drept, a fost şi cea derulată în această după-amiază la Centrul Cultural „Eugen Ionescu” din Slatina, acolo unde, în sala centrală, Partidul Social Democrat şi-a lansat, oficial, candidatul la funcţia de primar al municipiului reşedinţă de judeţ. Numele lui: Constantin Stelian Emil Moţ.
Mai exact, în prezenţa membrilor şi simpatizanţilor pesedişti din judeţ, în frunte cu preşedintele Paul Stănescu şi preşedintele executiv Marius Oprescu, alături de primarul interimar Emil Popa, doctorul Renică Diaconescu şi deputaţii Daniel Bărbulescu, Alexandru Stănescu, Virgil Delureanu, Florin Iordache şi Dan Ciocan, Emil Moţ a devenit primul candidat oficial lansat în cursa pentru alegerile locale ce vor avea loc în vara anului 2016.
 
„Mulţumesc că mi-aţi făcut onoarea de a fi lângă mine în această seară, într-un moment foarte important pentru cariera mea şi pentru întreaga familie a social-democraţilor olteni. Am acceptat să candidez la funcţia de primar al Slatinei cu onoare şi mare responsabilitate…
(…) Cunosc foarte bine necazurile slătinenilor şi pot spune că în urma numeroaselor discuţii avute cu locuitorii acestui oraş, cea mai mare problemă este aceea legată de obţinerea unui loc de muncă. De asemenea, mai ştiu că există probleme în sănătate şi educaţie, tot aşa cum ştiu că avem multe lucruri de rezolvat în municipiul Slatina. Împreună vom reuşi!”, a spus, printre altele, candidatul PSD la Primăria Slatina, Emil Moţ.

8 COMENTARII

 1. Completează-ți veniturile cu sume cuprinse între 100 și 285 euro pe lună, muncind acasă! Fii curajos, alătură-te echipei noastre! Vei desfășura o activitate simplă, pe calculator. Ai nevoie de conexiune la internet și cunoștințe minime PC. Solicitată mai multe detalii unuia dintre membrii proiectului, trimițând un mesaj cu textul INFO la adresa de email: nicufarcas@gmail.com

 2. Asteptam cu nerabdare filmul marelui Emil Parrot Mot.
  Urmariti cu atentie llimbajul nonverbal . Prin acesta Mot transmite mai mult si mai profund decat prin FONIC.
  FONICUL este menit doar sa intretina COMICUL.

 3. Completează-ți veniturile cu sume cuprinse între 100 și 285 euro pe lună, muncind acasă! Fii curajos, alătură-te echipei noastre! Vei desfășura o activitate simplă, pe calculator. Ai nevoie de conexiune la internet și cunoștințe minime PC. Solicitată mai multe detalii unuia dintre membrii proiectului, trimițând un mesaj cu textul INFO la adresa de email: nicufarcas@gmail.com

 4. „Nu aş vrea ca spusele mele în această seară să rămână doar vorbe. Am făcut un card cu priorităţile pe care eu şi echipa mea ni le-am propus să le rezolvăm. Cardul acesta reprezintă angajamentul meu. Dacă nu îmi voi ţine acest angajament faţă de slătineni peste patru ani să mă tragă de mânecă”
  !
  !
  ” a trage de mânecă = a atrage cuiva atenția că minte sau exagerează „.

  Nu ai sesizat ca ” cetatenii ” va TRAG DE MANECA , deocamdata ?

 5. Câștiguri din prima lună! Căutăm urgent colaboratori pentru un job ce-ți poate completa bugetul cu până la 300 euro lunar. Vei desfășura o activitate simplă, în regim part-time sau full-time, acasă, pe calculator. Ai nevoie de conexiune la internet și cunoștințe minime PC. Solicitată mai multe detalii unuia dintre membrii echipei noastre trimițând un mesaj cu textul INFO la adresa de email: nicufarcas@gmail.com

 6. Nu sunt nici monarhist, nici iudeo-mason.
  Va invit la gara la ora 13. Va sugerez sa urmariti cu atentie felul in care politicienii locali se integreaza in peisaj. Cred ca in 2006 Radu Duda le-a vorbit elevilor in sala de festivitati la C.T Alexe Marin. Nu am participat la o activitate cu elevii la care acestia sa fie atat de implicati in dialog. A fost emotionat. Pacat ca nu ati fost acolo.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here