Acasă Administrație Înlocuirea lifturilor din Slatina, un proiect semnat de primarul Emil Moț…

Înlocuirea lifturilor din Slatina, un proiect semnat de primarul Emil Moț…

189
Primăria municipiului Slatina, prin vocea primarului Emil Moț, a ținut să aducă la cunoștința slătinenilor ce locuiesc la bloc, faptul că de vineri, 12 iunie 2020, au început lucrările de înlocuire a unui număr de 58 de lifturi aflate într-o stare avansată de degradare.
Pentru început, potrivit edilului slătinean, lucrările au fost demarate în blocul CAM3, SC.A, urmând ca de luni, 15 iunie, încă 3 echipe să lucreze, în paralel, la înlocuirea altor lifturi. De precizat că timpul de lucru va fi de două săptămâni pentru demontare și alte două pentru montarea fiecărui ascensor, iar lucrările vor dura aproximativ un an…

Dragi slătineni,
Vă anunț cu bucurie că astăzi am dat startul lucrărilor de înlocuire a ascensoarelor la blocurile de locuințe din orașul nostru.
Vă rugăm anticipat să ne scuzați pentru inconvenientul creat în perioada în care vom efectua aceste lucrări și vă asiguram de toată implicarea noastră astfel încât prezeța echipelor sa fie cât mai restrânsă în timp și cât mai eficientă deoarece siguranța și calitatea vieții dumneavoastră sunt prioritare pentru mine în calitate de primar al orașului nostru!”,
este mesajul postat pe pagina de facebook, de către primarul Emil Moț.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here