Acasă Actualitate Primarul municipiului Caracal, Ion Doldurea. Întâlnire cu cetățenii din zona centrală a...

Primarul municipiului Caracal, Ion Doldurea. Întâlnire cu cetățenii din zona centrală a orașului

25

Primarul municipiului Caracal, Ion Doldurea, a mers ieri, 2 aprilie, în teren pentru a se întalni cu cetățenii din zona centrală a orașului. În cadrul discuțiilor, primarul a vorbit despre proiectele de regenerare urbană prin care se va moderniza și schimba fața orașului, dar și despre stadiul implementării proiectului privind creșterea eficienței energetice a clădirilor rezidențiale, în această primăvară începând anveloparea primelor scări de bloc din cartierul Centru. De asemenea, s-a discutat și despre stadiul lucrărilor privind reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canal, un proiect care va permite modernizarea în totalitate a acestei infrastructuri a orașului prin care se va crea un confort sporit locuitorilor.

„Ieri am avut bucuria să mă întâlnesc cu cetățeni din zona centrală a orașului nostru. Am discutat despre proiectele de regenerare urbană prin care vom moderniza și schimba fața orașului, dar și despre stadiul implementării proiectului privind creșterea eficienței energetice a clădirilor rezidențiale, în această primăvară începând anveloparea primelor scări de bloc din cartierul Centru. Am discutat și despre stadiul lucrărilor privind reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canal, un proiect care ne permite modernizarea în totalitate a acestei infrastructuri a orașului prin care vom crea un confort sporit locuitorilor orașului nostru”, este mesajul primarului Ion Doldurea.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.