Acasă Actualitate CSM SLATINA a revenit în Liga Națională a handbalului feminin. Primarul Emil...

CSM SLATINA a revenit în Liga Națională a handbalului feminin. Primarul Emil Moț a felicitat întreaga echipă

28

Sâmbătă, 11 mai 2024, echipa de handbal feminin CSM Slatina, antrenată de Attila Horvath a câștigat meciul cu CSM Deva, cu scorul de 32 la 22. Jucătoarea Sanja Premović, a fost declarată cea mai bună jucătoare a meciului. După această victorie, CSM Slatina a revenit în Liga Națională.

„Felicitări echipei noastre de handbal, CSM SLATINA, pentru promovarea în Liga Națională! După un sezon excepțional, cu victorii pe linie și un turneu de promovare, extrem de dificil, echipa noastră și-a asigurat prezența în prima ligă a handbalului feminin românesc! Felicitări întregii echipe pentru rezultatele obținute de-a lungul acestui sezon competițional! Hai CSM SLATINA!”, este declarația primarului Moț.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.