Acasă Actualitate Turneul de baschet 3 vs. 3 s-a încheiat. Cine sunt câștigătorii

Turneul de baschet 3 vs. 3 s-a încheiat. Cine sunt câștigătorii

73

Turneul de baschet 3 vs. 3, organizat în sala de sport a Liceului Teoretic „Ioniță Asan”, s-a încheiat. Desemnați campioni ai baschetului în Caracal au fost cei de la „Dream-Team”, iar podiumul a fost completat de „IT-iști” și de „Gladiatori”. Primarul Ion Doldurea a fost prezent la eveniment, iar premianții au primit articole sportive și promisiunea unei noi ediții electrizante.

„Fluier de final la Turneul de Baschet „3 versus 3”, disputat în sala de sport a Liceului Teoretic „Ioniță Asan”.
Pasiune, efort, zâmbete și recunoașterea celor mai buni! După o întrecere electrizantă, echipele formate din studenți și elevi și-au cunoscut învingătorii. Regulamentul a fost simplu: 3 jucători în echipă, 10 minute repriza sau primii care ajung la 12 puncte.
Câștigători au fost cei de la „Dream-Team”, noii campioni ai baschetului în Caracal, urmați de ”IT-iști” și de ”Gladiatori”.
Premianții au primit articole sportive, iar toți participanții felicitările noastre!
Și o promisiune: ne vedem la următoarea ediție!”
, se arată în postarea de pe pagina de socializare a primăriei Caracal.