Acasă Politic PNL a aprobat: Liviu Voiculescu la Slatina, Ion Voicu la CJ

PNL a aprobat: Liviu Voiculescu la Slatina, Ion Voicu la CJ

115

În urma unei şedinţe a Partidului Naţional Liberal, s-a decis cine va candida pentru primăriile municipiilor reşedinţă de judeţ şi pentru consiliile judeţene. La Slatina, candidatul PNL va fi Liviu Voiculescu, actual primar la Cungrea, iar pentru funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean, Ion Voicu, fost şef al poliţiei judeţene oltene.

Iată lista candidaților la primării și Consilii Județene, aprobată de conducerea PNL
Alba- Ion Dumitrel
Arad-Consiliul Județean – Iustin Cionga, Sergiu Bălceanu – primar;
Argeş – se amână;
Bacău-CJ – Ionel Palăr, municipiu-amânat;
Bihor- Ilie Bolojan – primarie, CJ -amânat;
Bistrita Năsăud-CJ -amânat, Bistrița- Nelu Turc;
Botoșani: Cătălin Flutur -primarie, CJ- Costel Șoptică;
Brașov- Adrian Veștea – primarie Brasov, CJ- amânat;
Brăila-amânat;
Buzău- amânat;
București- Nicușor Dan, sectoare se amână;
Caraș Severin- Ioan Popa la primarie, CJ- Romeo Dunca;
Călărași- Dan Drăgulin-primar, Barbu Valentin- CJ;
Cluj- Emil Boc- primar, Alin Tișe- CJ;
Constanța- Vergil Chițac -primărie, Mihai Lupu-CJ;
Covasna- Liviu Comăneci- Sf. Gheorghe;
Dâmbovița- Ion Sorin-CJ, Aurelian Cotinescu- Târgoviște;
Dolj-Alexandru Gada-CJ, Nicolae Giugea-primarie Craiova;
Galați -amânare;
Giurgiu- amânare;
Gorj: amanare CJ, Târgu Jiu- Laurențiu Romanescu;
Harghita: Marius Tepeluș la Miercurea Ciuc, CJ amânat;
Hunedoara: Florin Oancea- primarie, Adrian David- CJ;
Ialomita: Luminita Barcari-CJ, Slobozia- Dragoș Soare;
Iași: Mihai Chirica-primarie, Costel Alexe: CJ;
Maramureș: amânare;
Mehedinți: amânare CJ, Daniel Cârjan -Drobeta-Turnu Severin;
Ilfov: CJ- Thuma Hubert;
Mureș: Cristian Chirteș-CJ, Teodora Benedec- Târgu Mureș;
Neamț: amânare;
Olt: Liviu Voiculescu-Slatina, CJ-Ion Voicu;
Prahova: Andrei Volosevici- Ploiești, Iulian Dumitrescu-CJ;
Satu Mare- amânare;
Sălaj: Dinu Iancu Sălăjanu CJ, Zalău- Vasile Burgărean;
Sibiu: CJ- Daniela Câmpean, primarie- Adrian Bibu;
Suceava: Gheorghe Flutur-CJ, primarie Suceava: Ion Lungu;
Teleorman: Mitran Vera- primarie, CJ- Eugen Pîrvulescu;
Timiș: Nicolae Robu- primarie, Alin Nica- CJ;
Tulcea: Ștefan Ilie-primarie, George Șișcu-cj;
Vâlcea: CJ- amânare, Virgil Pârvulescu-primarie;
Vaslui: amânare;
Vrancea: Ion Ștefan- Focșani, CJ- Cătălin Toma;

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here