Acasă Administrație Se lucrează! O nouă viziune pentru Esplanadă!

Se lucrează! O nouă viziune pentru Esplanadă!

443

      Administrația slătineană a aprobat începerea lucrărilor pentru reconstrucția Esplanadei. Este vorba de dimensiunea pietonală, cuprinsă între magazinul Oltul și Casa de Cultură a Sindicatelor, fosta strada Independenței…

După lucrările făcute cu mai bine de zece ani în urmă, s-a impus o nouă lucrare în zonă. Nu este vorba de o reparație și de un nou concept arhitectural. Se deschid zone de promenadă, se marchează prin verde anumite trasee, practic un nou concept față de cel actual, dominat de mult beton.
Mesajul primarului Emil Moț, postat pe o rețea publică este următorul: «Dragi slătineni, cu bucurie vă anunț că au început lucrările pentru Esplanada orașului nostru. Vă rugăm să ne scuzați pentru disconfortul creat însă vă promit că în anul 2020 Slatina și cetățenii acesteia vor beneficia de cea mai nouă și frumoasă Esplanadă. Vă mulțumim pentru înțelegere și vă asigurăm de toată considerația noastră!»
  • Primele dezvăluiri legate de cum va arăta această zonă sunt prezentate în macheta alăturată…

Esplanada orașului nostru

Dragi slătineni, cu bucurie vă anunț că au început lucrările pentru Esplanada orașului nostru.Vă rugăm să ne scuzați pentru disconfortul creat însă vă promit că în anul 2020 Slatina și cetățenii acesteia vor beneficia de cea mai nouă și frumoasă Esplanadă.Vă mulțumim pentru înțelegere și vă asigurăm de toată considerația noastră !#PentruSlatina #OrasulNostru #ImpreunaConinuamSaConstruim

Publiée par Emil Moţ sur Jeudi 3 octobre 2019

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here