Acasă Actualitate Judo. O reuşită pentru antrenorul Mihai Dorobanţu. Sportivul Rareş Rotaru, pe Locul...

Judo. O reuşită pentru antrenorul Mihai Dorobanţu. Sportivul Rareş Rotaru, pe Locul III la Campionatul Naţional de Seniori

674

În perioada 25-28 martie 2021, la Poiana Braşov s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Seniori individual. Din păcate, din cauza pandemiei, accesul spectatorilor nu a fost permis, însă organizatorii au asigurat transmiterea în direct a competiţiei din Sala NATO a Hotelului Piatra Mare.

Din partea Clubului Sportiv Municipal Slatina a participat Rareş Rotaru, împreună cu antrenorul său, Mihai Dorobanţu.
Sportivul Rareş Rotaru a participat la categoria -90 kg, unde a obţinut Locul III. A doua zi a participat la Open (fără limită de greutate), unde a obţinut Locul III.

După competiţie, antrenorul Mihai Dorobanţu a fost felicitat de ceilalţi antrenori şi de Federaţia Română de Judo. El este, în prezent cel mai tânăr antrenor de judo din România.
Performanţa este cu atât mai notabilă cu cât majoritatea medaliilor obţinute în judeţul Olt au legătură cu numele sportivului Mihai Dorobanţu.