Acasă Actualitate Ceremonie inedită la Potcoava. Primarul Manuel Enăchioaia a depus jurământul online

Ceremonie inedită la Potcoava. Primarul Manuel Enăchioaia a depus jurământul online

78

Fiindcă primarul ales al oraşului Potcoava, Manuel Enachioaia a fost confirmat pozitiv cu Sars-Cov2, acesta a trebuit să depună jurământul din izolare, în cadrul ceremoniei de constituire a consiliului local, care a avut loc ieri, 31 octombrie a.c.
Primarul a fost prezent la şedinţă prin intermediul tehnologiei online. Acesta se simte bine, are o formă uşoară a bolii şi urmează un tratament specific.

„Am depus jurământul pentru funcția de primar, alături de noii consilieri aleși ai orașului nostru. Deoarece am fost confirmat pozitiv cu noul virus COVID-19, am depus jurământul online. Din fericire este o formă ușoară, sunt în autoizolare, urmez o schemă de tratament și în acest moment totul este în regulă.
Mulțumesc cetățenilor care mi-au acordat încrederea pentru un nou mandat, vă asigur că împreună cu echipa mea vom depune toate eforturile pentru dezvoltarea orașului nostru și vă promit că vom fi permanent în slujba dumneavoastră.Vă urez tuturor multă sănătate!

https://www.facebook.com/100003769467608/videos/pcb.2025027250966237/2025026837632945/

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here