Acasă Învățământ Olimpicii olteni, premiaţi de Consiliul Judeţean

Olimpicii olteni, premiaţi de Consiliul Judeţean

355
Deştepţi, frumoşi, tineri şi bine pregătiţi, olimpicii olteni au fost răsplătiţi şi de Consiliul Judeţean Olt. Nu numai ei, ci şi profesorii care i-au pregătit.
Olimpicii, premiaţi la etapele naţionale ale olimpiadelor şcolare au fost răsplătiţi, cu diplome şi bani. Consiliul Judeţean Olt a acordat premii în în valoare totală de 63.200 lei
Luni, 14 septembrie 2015, la Centrul Cultural „Eugen Ionescu” din Slatina, la o oră ce nu a purtat ghinion, 13.00, Consiliul Judeţean şi Inspectoratul Şcolar Olt, au organizat festivitatea de premiere a olimpicilor din judeţ care au obţinut premiile I, II, III, menţiuni, la fazele naţionale ale olimpiadelor şi concursurilor pe discipline. În cadrul aceleiaşi festivităţi, elevi ai Palatului Copiilor „Adrian Băran” din Slaina au susţinut programe artistice.
 
Cine sunt elevii şi profesorii premiaţi:
– Pentru rezultate la nivel internaţional – 5.000 lei:
Petruşcă Ionel Alexandru
Duţă Alexandru
Diaconu Adina
Lupu Diana
– Locul I la olimpiade de specialitate (sport) – 1.000 lei:
Tudosie Maria Andreea
Dirstaru Rebeca Cecilia
Stan Lucian Florentin
Ivan Miruna
Matei Maria Cerasela
Trifu Bogdana
Apostol Cerasela
Malache Raluca
Mirică Alexandru
Antonie Gabriel
Ignat Andrei Horia
– Locul II la olimpiade de specialitate (sport) – 800 lei:
Ene Suzana Georgiana
Glonţ Daniela Nauma
Guţică Lorescu Lucian
Babii Alexandru
Tugmeanu Dănuţ
Velea Laurenţiu
Militaru Adrian
Negru Robert
– Locul II la olimpiade de specialitate (sport) – 600 lei:
Mocanu Georgiana
Ţacu Iulia Petruţa
Răliţă Andreea Mădălina
Ivan Luana
Dima Eustaţiu
Popescu Alexandru
Dumitru Robert
Mirică Alexandru
Babii Răzvan
Coneschi Vlad Silviu
Constantinescu Vlad Silviu
Vădăstreanu Robert
– Menţiune sau premii speciale şi care s-au clasat până la poziţia a X-a în ierarhia naţională – olimpiade de specialitate – 400 lei:
Voinicu Ionuţ Bogdan
Deliu Adrian Silviu
Diaconu Andreea
Beliu Florina Daniela
Deaconu Ramona Marinela
Zăvelcă Alexandra
Lupu-Zegheanu Constantin Cătălin
Piroşcă Radu Andrei
Coneschi Vlad Silviu
– Premii pentru profesorii îndrumători ai elevilor menţionaţi – 500 lei
Cotoşman Aurelia – Geografie
Monea Aurelia – Biologie
Arnăutu Petre – Tenis de masă
Pletoiu Dana – Limba şi literatura română
Constantinescu Gabriela – Limba şi literatura română
Micli Aglaia Agricultură – creşterea animalelor
Corcău Nicoleta – Limba germană
Mare Mihaela – Limba franceză
Scuturiciu Constantin – Lupte greco-romane
Ceauşu Mariana – Limba germană
Răduţescu Ion – Lupte greco-romane
Stănescu Ortansa – Economic, administrativ, comerţ
Bîzu Ramona – Economic, administrativ, comerţ
Constantinescu Adreia – Economic, administrativ, comerţ
Maican Denisa – Economic, administrativ, comerţ
Ioniţă Mărioara – Educaţie tehnologică
Pîrvu Silviu – Religie
Păunescu Felicia – Pictură
Năsui Mariana – Matematică
Popescu Doru – Informatică
Moşteanu Laura – Chimie
Tălăban Adrian – Geografie
Ciobanu Mihaila – Limba franceză
Popa Graţiela Ludmila – Matematică
Perianu Marius – Matematică
Popescu Flavius – Religie
Grigore Cristian – Electric, electrotehnic, electromecanic
Rădulescu Maria – Electric, electrotehnic, electromecanic
Puiu Cristina – Electric, electrotehnic, electromecanic
Combei Dumitru – Electric, electrotehnic, electromecanic

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here