Acasă Actualitate Avem dovada. FC OLT nu a murit!

Avem dovada. FC OLT nu a murit!

332
74 de echipe s-au înscris în noul sezon al Ligii 3, printre care şi echipa slătineană de fotbal FC OLT. Luni, 20 iulie a.c. a fost ultima zi în care s-au putut face înscrieri în viitoarea ediţie a Ligii a III-a, care îşi va avea debutul la sfârşitul lunii august, mai precis pe 29.
Printre echipele înscrise se află şi FC OLT Slatina, care s-a retras în timpul sezonului precedent (la fel ca AFC Unirea 04 Slobozia).
 
LISTA CLUBURILOR CARE S-AU ÎNSCRIS ÎN EDIŢIA 2015-2016 A LIGII A III-A
1. ACF Metalurgistul Cugir 1939
2. ACS ASU Politehnica Timişoara*
3. ACS Atletico Vaslui*
4. ACS Bucovina Rădăuţi
5. ACS Callatis 2012 Mangalia
6. ACS FC Delta Dobrogea Tulcea
7. ACS Gloria Popeşti Leordeni
8. ACS Industria Galda
9. ACS Inter Dorohoi*
10. ACS Înainte Modelu
11. ACS Luceafărul Bălan*
12. ACS Olimpia Râmnicu Sărat*
13. ACS Performanţa Ighiu*
14. ACS Podari
15. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
16. ACS Sporting Turnu*
17. ACS Urban Titu
18. ACS Viitorul Domneşti
19. ACS Viitorul Municipal Craiova
20. ACSM Olteniţa*
21. ACSM Sighetu Marmaţiei
22. ACSO Filiaşi
23. AFC Arieşul 1907 Turda
24. AFC Hărman*
25. AFC Metalosport Galaţi 26. AFC Odorheiu Secuiesc*
27. AFC Unirea 04 Slobozia**
28. AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
29. AS FC Aninoasa*
30. AS Voinţa Snagov
31. ASC Juventus Bucureşti
32. ASF Comuna Recea*
33. CNS Cetate Deva*
34. CS Aerostar Bacău
35. CS Afumaţi
36. CS Atletic Bradu
37. CS Concordia Chiajna II
38. CS FC Hunedoara
39. CS FC Zagon
40. CS FC Zalău
41. CS Iernut
42. CS Ineu
43. CS Inter Clinceni
44. CS Luceafărul Oradea*
45. CS Măgura Cisnădie*
46. CS Millenium Giarmata
47. CS Minerul Motru 2008
48. CS Naţional Sebiş
49. CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic
50. CS Oşorhei
51. CS Panciu*
52. CS Pandurii Lignitul II Târgu Jiu
53. CS Petrolistul Boldeşti*
54. CS Sănătatea Servicii Publice Cluj Napoca
55. CS Speranţa Răuceşti*
56. CS Sporting Lieşti
57. CS Sporting Roşiori 2008
58. CS Sportul Vişina Nouă
59. CS Ştefăneşti
60. CS Ştiinţa Miroslava
61. CS Tunari
62. CS Universitatea Craiova II SA*
63. CS Unirea Jucu
64. CS Vulturii 2009 Lugoj
65. CSM Avântul Reghin
66. CSM Paşcani
67. FC Cetatea Târgu Neamţ
68. FC Olt Slatina**
69. FC Viitorul II SA*
70. SC Dinamo 1948 II SA
71. SC FC Metaloglobus Bucureşti
72. SC FC Voluntari II*
73. SCM Petrotub Roman
74. SCM Piteşti
 
* echipe nou promovate
** echipe care au evoluat în sezonul trecut în Liga a II-a

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here